Warning: Division by zero in /home/dunskyar/domains/dunskyarch.com/public_html/wp-content/themes/dunsky_theme/single.php on line 15

כדי לעצב משרד נדל"ן, עליכם לקחת את זה כפרויקט עיצוב כמו כל משרד אחר. אין זוטות בעיצוב של משרד נדל"ן: כל הניואנסים חשובים כאן מצבע הקיר עד למיקום של חיווטי החשמל והתקשורת.

תאורה

אחד המרכיבים החשובים ביותר בכל עיצוב משרד יהיה פריסת גופי התאורה. הסיבה לכך היא שתאורה נכונה היא המפתח לעיצוב המשרד בסגנונות אשר נבחר. בנוסף, תאורה מתאימה משפיעה באופן ישיר על סביבת העבודה.

עיצוב משרד מודרני ויוקרתי לגלובל וילג

קונספט סגור או פתוח

יש לציין כי בסיס עיצוב הפנים לכל משרד יכול להיעשות בשתי דרכים: קונספט סגור או קונספט פתוח. את הסוג הראשון (קונספט סגור) ניתן ליחס לעיצוב העבר אשר מאופיין ב: מסדרונות ארוכים, דלתות רבות עם שלטים, כולם עובדים מאחורי דלת סגורה. לעומת זאת סגנון עיצוב המאופיין ב: דלתות זכוכית, ריהוט "פתוח", חלל עבודה אחד ללא מפרידים כמו קירות ודלתות. סגנון זה נקרא חלל פתוח. סגנון זה נותן קשר רב יותר בין אנשים ומסוגנן בצבעים טבעיים ובהירים.

ריהוט

רהיטים הם חוליה חשובה בעיצוב פנים המשרד. טעות נפוצה היא שימוש במיצוב מספר גדול של מדפים וארונות, עיצוב כזה, קודם כל, לא ישפיע בצורה הטובה ביותר על העובד עצמו שכן, עיצוב עמוס משדר עומס ולחץ. עיצוב הריהוט תלוי בסגנון המשרד, ויש הרבה מאוד אפשרויות לסידור שלהם. כמו כן, הפרדות בין מחלקות, אזורים וכדומה נעשות לעתים קרובות בעזרת רהיטים. צבע הרהיטים במשרד נבחר על פי ערכת הצבעים הכללית של עיצוב הפנים. צבעי אפור, דובדבן ועץ טבעי פופולריים כיום. הרהיטים לא צריכים להזכיר לכם את הסביבה הביתית שלכם, כמה שהיא נוחה מאוד ומזמינה מאוד. אם תרצו, תוכלו לשים ספה. בנוסף, כיום היצרנים מציעים מבחר ענק, ביניהם תוכלו לבחור משהו שישתלב בהצלחה בכל סגנון. ריהוט משרדי מודרני מתוכנן כך שהוא פשוט אך פונקציונלי.

עיצוב משרדים open space לגנרל מוטורס

 

עיצוב כללי מול עיצוב פרטי

עיצוב לא צריך להיות משהו שרק אדם אחד יתחבר אליו, אבל הטרנד ליצור אווירה בסגנון העיצוב הכללי של המשרד מאוד שכיחה כיום. גישה זו אומרת שאין לך צורך לקשט את המשרד בחפצים האישיים שלך כגון: מספר עצום של תמונות של משפחה וחברים, ואילו אחת על השולחן תספיק. שפע הציורים, גביעים ואלמנטים אחרים ממגוון התחביבים שלך, יגרום למשרדך להיראות כמו מוזיאון ועומס הפריטים לבסוף יסיח את דעתך מהעבודה. לכן, עיצוב קפדני, מינימליסטי עם פרטים קטנים ייגרמו למשרדך להיראות הכי טוב, מזמין ומקצועי. במקום ציורים על הקירות, עדיף להציב תעודות ופרסים מקצועיים (ורק את החשובים ביותר באם יש לך הרבה כאלה).

הסתרת חיווטים

ההשפעה של ציוד משרדי על עיצוב המשרד הינה בעלת חשיבות גדולה. פעם בנייני משרדים לא היו שונים מאוד ממגורים, וציוד משרדי הוגבל למכונת כתיבה וטלפון. עם ההתפתחות הטכנולוגית, לא רק מגוון הציוד המשרדי גדל, אלא גם נוצרו בעיות הקשורות להתקנת חיווט חשמלי, קווי תקשורת, מערכות מיזוג אוויר וכדומה. כיום כל אדריכל ומעצב פנים יודעים שהעיצוב המרחבי של המשרד מושפע מאוד מתרשים החיווט הנבחר לרשת החשמל והמחשבים. על מנת להסתיר את החוטים, מספיק להפריד אותם בתוך מחיצת הגבס. עם זאת, אותם חוטי חשמל ותקשורת דורשים גישה ולכן נוצרו פתרונות כגון צינורות קיר, פנלים וכדומה.

משרד משולב

כפי שהשם מרמז, המשרד המשולב משלב את היתרונות של שני קונספטיי התכנון הקודמים (סגור ופתוח). חדרים פרטיים וקבוצתיים מופרדים באמצעות מחיצות שקופות מהאזורים המרכזיים הפתוחים המיועדים לשימוש הכללי והציבורי. משרדים המעוצבים בסגנון זה תורמים להתפתחות הקבוצה, מספקים גמישות טובה והפרדה בין חללי העבודה ומבטאים את הדינמיות של אותו הארגון.

לסיכום

משרדי נדל"ן, לא שונים באופיים משאר המשרדים בסקטורים השונים. לכן, ישנה עדיפות לעיצוב המשרד אשר מתאים לאופי החברה ואשר משדר את ערכיה. דוגמת חברה אשר עוסקת בתחום השקעות נדל"ן יכולה לתת לעצמה יד חופשית בעיצוב בו היא חפצה ואשר נותן לה את הביטוי המתאים לה ביותר ללא הסתמכות על עיצובי העבר אשר היו מאופיינים בחברות מתחומה.